Корзина
1 отзыв
Семена подсолнечника и кукурузы от производителя.
+380968204449
Контакты
 • Телефон:
  +380968204449, отдел сбыта
  +380508204449, отдел сбыта
 • Контактное лицо:
  Давид Олегович
 • Адрес:
  Харьковский р-н, пгт Песочин, ул.Надточиевская 19-Б, Надточии, Харьковская область, Украина
 • Email:
  agro-dar@bk.ru
 • Skype:
  reva_yaroslav

КОРОТКО ПРО ІНОКУЛЯЦІЮ

КОРОТКО ПРО ІНОКУЛЯЦІЮ
Інокуляція - це процес нанесення на насіння бобових або у рядки препаратів, які містять ризобактерії. Ці бактерії сприяють утворенню азот-фіксуючих бульбочок на корінні рослини.

05.03.15

ЩО ТАКЕ ІНОКУЛЯЦІЯ?

Інокуляція - це процес нанесення на насіння бобових або у рядки препаратів, які містять ризобактерії. Ці бактерії сприяють утворенню азот-фіксуючих бульбочок на корінні рослини.

 

ЩО ТАКЕ РИЗОБАКИЕРІЯ?

Rhizobium/ризобія - це бактерія, що живе в ґрунті та вступає у взаємодію із кореневою системою бобових, формуючи колонії у прикореневих бульбочках.

Прикореневі бульбочки фіксують азот із атмосфери (79% повітря, яким ми дихаємо, складає саме азот) та передають його рослині-господарю, перетворюючи з N2-* N114- форму, яка може засвоюватися рослинами.

Бактерії та бобові рослини вступають у симбіотичні відносини, у яких бактерії отримують від рослини цукри, натомість забезпечують рослину господаря доступним азотом.

 

У ЧОМУ ПЕРЕВАГИ ІНОКУЛЯЦІЇ?

Економія на азотних добривах. Ризобактерії допомагають сої фіксувати до 250 кг атмосферного азоту, з яких 150 засвоюється самою рослиною сої, а до 100 кг залишається у пожнивних рештках для наступних культур у сі­возміні.

Стабільно високі врожаї з макси­мальним вмістом білка.

Значне зниження забур'яненості, оскільки біологічний азот повністю споживається бобовими і не «годує» бур'яни.

Немає забруднення ґрунтових вод азотними добривами.

Щорічна інокуляція забезпечує сою ефективними штамами ризобактерій, які, на відміну від природних ризобій, що існують у ґрунті, сильніші та на­багато активніші.

Приріст врожаю в середньому стано­вить 300 кг/га у порівнянні з контролем.

 

ЯК ОБРОБЛЯТИ НАСІННЯ?

Компанія Becker Underwood пропо­нує на українському ринку сухі та рідкі стерильні інокулянти. Розглянемо деякі - моменти їх застосування на практиці.

HiStick - високоякісний інокулянт на базі стерильного торфу, до складу якого входить прилипач. Розфасований в упаковки по 400 г, достатні для об­робки 100-120 кг насіння або 1 га.

Інокуляцію виконують таким чином:

- На рівній поверхні, наприклад на току, розстилають брезент або по­ ліетиленову плівку, насипають насіння невеликим шаром та посипають його сухим торф'яним препаратом із роз­ рахунку 1 пакет (400 г) на 100-120 кг. За спекотливої погоди насіння можна зволожити, розпилюючи на нього чис­ту не хлоровану воду (200 мл/100 кг). Ретельно перемішують лопатами;

або:

- Насіння, що подається шнеко­вим завантажувачем або стрічковим транспортером у машину, рівномірно посипають торф'яним препаратом від­повідно до вказаних вище норм;

або:

-Насіння та торф'яний препарат змішують у бетономішалці або без­ посередньо перед висівом у бункері сівалки.

Протруєне насіння:

Інокулянт HiStick використовується на протру­єному насінні (якщо воно сухе), коли було використано препарати на основі Карбатину, Металаксилу, Кептану, Тіраму, Тіабендазолу, Стрептоміцину.

Проте також допускається одночасне нанесення фунгіцидів та сухих іноку-лянтів (наприклад у бетономішалці), при цьому важливо не змішувати попередньо фунгіцид із інокулянтом, а подавати їх відразу у бетономішал­ку/протруювач.

Інокулянт можна наносити на насіння, яке було оброблене молібденвмісними препаратами, але при цьому не слід їх змішувати, а наносити по черзі: спочатку молібден, а потім - інокулянт. При цьому насіння потрібно висіяти впродовж того дня, коли воно було оброблене. Якщо насіння не висіяти впродовж 24 годин, інокуляцію необхідно повторити. Слід уникати потрапляння прямих сонячних променів та температур вище 25°С на інокульоване насіння та інокулянт при зберіганні.

HiCoat Super - унікальний рідкий передпосівний інокулянт для сої, який складається з двох компонентів, 2 упаковки по 6,4 л кожна. В одній упа­ковці міститься розчин із бактеріями, а в другій - розчинник (екстендер) - поживне середовище та подовжувач життєздатності бактерій.

Змішайте 6,4 л інокулянту HiCoat Super з 6,4 л упаковки екстендера у чистій місткості. Нанесіть отри­маний таким чином розчин (12,8 л) на 4 500 кг насіння, використовуючи порційний або поточний протруювач. Рекомендована норма нанесення забез­печить більше мільйона живих бактерій на кожній насінині впродовж 90 днів. За умови більш тривалого зберігання інокуляцію слід повторити. Уникати потрапляння прямих сонячних променів та температур нижче 0°С та вище 25°С на інокульоване насіння та інокулянт при зберіганні.

 

ЯК ПОБАЧИТИ, ЩО БУЛЬБОЧКИ ПРАЦЮЮТЬ?

З ростом сої будуть розвиватися і азотфіксуючі бульбочки на корінні ваших рослин. Ви зможете їх поба­чити вже через 2-3 тижні після появи сходів. В цей час бульбочки активно ростуть і тільки починають засвоювати азот для своїх господарів. Розрізавши бульбочку, ви зможете оцінити її стан. На початку вегетації бульбочки можуть бути білого кольору, це означає, що заселення бактеріями відбулося, але вони незрілі і азотфіксація ще не почалася. Якщо на розрізі бульбочки мають рожевий або червоний колір - відбувається активна азотфіксація. Якщо бульбочки зеленого, коричневого або чорного кольору, це вказує на те, що вони неактивні або паразитуючі.

Оцінювати азотфіксацію починають з третього тижня після сходів і продов­жують впродовж усього вегетаційного сезону. Для цього треба викопати, а не вирвати рослину з ґрунту, змочити коріння у відрі з водою і акуратно видалити залишки ґрунту. Бульбочки починають шукати із стрижневого кореня.

При цьому оцінюють:

-загальну масу бульбочок, а не тільки їх кількість;

-колір поперечного розрізу буль­бочок.

 

ЕКОНОМІЧНА ДОЦІЛЬНІСТЬ ІНОКУЛЯЦІЇ

Прибутковість застосування іно-кулянтів залежить від:

-ґрунтово-кліматичних умов;

-типу бобових;

-очікуваного підвищення врожай­ності;

-наявності диких форм ризобакте­рій у ґрунті.

Що треба зробити, щоб отримати максимальний ефект?

-використовувати стерильні іно­кулянти з високим титром бактерій;

-висіяти інокульоване насіння у мак­симально стислі терміни після інокуляції;

-зберігати інокульоване насіння у затінку, подалі від сонячних променів;

-зберігати за оптимальних темпе­ратур: 4,5-25°С.

Предыдущие статьи